Kassavetis Center Studios & Hotel Apartments ★★

kreeta-iraklion, kreeka

Asukoht:

30 km Iraklioni lennujaamast, Hersonissose kuurortid, üle tee rannast.

Bussipeatus 10 m hotellist.

Õhtune meelelahutus - Hersonissos

Hotell:

Ehitatud 1989-92 a, viimati renoveeritud 2010 aastal.

Kokku 164 tuba:

studio (2 üheiminese voodit, lisavoodi – sohva, mahub 4 in., 25-28 m2);

apartment  (magamistuba ja elutuba vaheuksega, kaheinimese voodi või 2 üheinimese voodi, lisavoodi - sohva, mahub 4 in., 42 m2);

Olemas 2 tuba erivajadusega kliendile.

 

Aktsepteeritakse: Visa, MasterCard, Diner`s, Maestro

Pangaautomaat:   50 m rannast

Majutus lemmikloomaga: päringu alusel (kuni 15 kg)

Toatüübid

 • Studio Side Sea View
 • Apartment Sea View
 • Studio
 • Apartment

Toitlustus

 • BB

Toas

 • seif: vastuvõtus, tasuline
 • voodipesu vahetus: 2 korda nädalas
 • dušš
 • konditsioneer: individuaalne tasuta
 • TV: satelliit
 • föön: olemas
 • rõdu või terrass
 • pesuvahendid
 • varustatud köök
 • Internet: Wi-Fi, tasuta
 • minikülmik
 • põrand: plaat
 • tubade koristamine: igapäevaselt
 • rätikute vahetus: igapäevaselt
 • veekeetja

Territoorium

 • basseinid: 5
 • rannarätikud basseini ääres: pole
 • baarid: 2
 • arst väljakutsel
 • restoranid: 1
 • päikesevarjud ja lamamistoolid basseini ääres: tasuta
 • parkla olemas
 • Wi-Fi tasuta
 • pagasi hoiuruum
Viimastel aastakümnetel rahvusvahelisteks kuurortkeskusteks muudetud Kreeka saared pakuvad puhkajale kõike: väljaarendatud, mitmekesist sportimise ja vabaajaveetmise võimalusi pakkuvat infrastruktuuri, hoogsat ööelu, kauneid, vahel ka ülerahvastatud randu, türkiissinise mere vastupandamatut võlu ning kõigest eelnevast küllastudes ka võimalust pageda ranniku rahvarohketest kuurortidest möödanikku, avastama traditsioonilise elustiili säilitanud kaugeid mägi- või kalurikülakesi.
Kreeka ei ole ainult maitsvate oliivide, helesinise mere ja valgete liivarannade maa, kus 300 päeva aastas paistab soe päike.Siin on ka kõige pikem liivarand Euroopas, mille pikkus on üle 13 500 km. Puhkus Kreekas koos TEZ Tour´iga jääb teie unustamatuks reisiks pikaks ajaks. Pehme kliima, lai ekskursiooniprogramm, imeline loodus – need on peamised märksõnad, miks valida oma puhkuse sihtkohaks just Kreeka. Erilist tähelepanu tuleb pöörata Kreeka peamistele kuurortidele: Kreeta, Korfu, Rhodos ja Peloponnesos – need on ainulaadsed Kreeka puhkusepiirkonnad. Oleme hoolikalt valinud meie poolt pakutavaid hotelle ja kuurorteid, et teie puhkus õnnestuks suurepäraselt, oleks imeline ja tõesti unustamatu.
Lisamaterjalid reisi otsimiseks Kreekasse: villad, kruiisid, puhkus lastega ja palju muud.

Kreeta on mitmes mõttes kõige-kõige-kõige: see on kõige rikkama ajalooga Kreeka saar, kõige suurem Kreeka saar ja kõige populaarsem Kreeka saar puhkusekohana. Kreeta saarega on seotud paljud Vana-Kreeka müüdid ja legendid, mis on ajalooga nii tihedalt läbi põimunud, et tõde ja väljamõeldist on juba raske eristada. Kreeta on Zeusi sünnimaa, sellel saarel lõi kuningas Minos oma võimsa impeeriumi, siin elas ja lõi oma kuulsad meistritööd Daidalos, mõned uurijad on pidanud Kreetat isegi kuulsa Atlantise jäänukiks. Saarel on säilmeid Minose kultuurist, monumente Türgi ja Veneetsia ajastust ja enam kui 600 Bütsantsi kirikut. Egiptuse- ja idamõjuline Minose pronksiaja kultuur oli siin haripunktis umbes 1500 aastat eKr, vahetult enne Santorini hävitavat vulkaanipurset, kreeklaste hilisema saarele tungimisega ja vallutustega hävis Minose kultuur, aastal 67eKr liideti Kreeta Rooma impeeriumiga. Bütsantsi võimu ajal asusid saarele slaavlased, armeenlased ja Anatoolia kreeklased, pärast neljandat ristisõda 1204.a valitsesid saart veneetslased, tekkis elujõuline Kreeta-Veneetsia kultuur, millest annavad põgusa mulje El Grecona tuntud kreeka kunstniku Domenikos Theotokopulose tööd. Osmanite impeerium vallutas Kreeta aastal 1522, pärast 22 aastat kestnud pealinn Iraklioni piiramist, türklaste vastased ülestõusud toimusid saarel aastail 1770, 1821 ja 1896. Kreekaga liideti saar aastal 1913.

Parfenon, Ateena CorfuVana linn Rhodose saarel

Kreetat iseloomustab lisaks dramaatilisele ajaloole ka dramaatiline, majesteetlik loodus. Pika ja kitsa saare jagab kaheks ida-lääne suunaline Lefka Ori mäestik, põhjarannik on Kreeta kuurortparadiis, lõunarannik seevastu märksa vähem välja arendatud ja rahulikum. Kreeta kõrged mäed ulatuvad lõunas kohati mereni välja ja tänini puudub piki lõunarannikut kulgev ja sealseid külasid ühendav tee. Leidub külasid, kuhu ka praegu pääseb vaid meritsi. Lõunarannikule sõitmine on päeva nõudev ettevõtmine – lõunasse viivad kitsad mägiteed kulgevad lõppematute serpentiinidena järskudel mäenõlvadel ja tegelikud vahemaad on seetõttu kordi pikemad. See teeb oma päraseks rendiautoga saarel tiirutamise – pea võimatu on teha ringreisi, pigem tuleb ette võtta mitmeid üksikuid väljasõite. Mägiteed on kitsad, käänulised ja kõhu alt õõnsaks võtvad – kohalikud kihutavad neil surmapõlglikult ja lehvitavad süüdimatult teie sõidurajal teile kurvis vastu sõites. Mitte kõigil neil ei ole hästi läinud, tillukeses mälestuskabelid teeservadel märgivad kohti, kus mõne kohaliku Nikose või Panose sõiduoskus on teeoludele alla jäänud.

Kui sõit lõunarannikule võhmale võtab ja kosutust nõuab, saab üürida mõnest võõrastemajast soodsa hinnaga romantilise toa ja veeta unustamatu õhtu rahus ja vaikuses. Ka kõige väiksemas külas on alati kirik ja tavern, iseloomuliku külapildi hulka kuuluvad tavernis või kohvipoekeses istuvad kohalikud ätid, kes aja kulgu kaedes maailmaasju arutavad, puude varjus lamavad palavusest kurnatud koerad, külatänavat pidi liikuv musta riietatud eideke eesliga, kel koormaks haokubud või miskit muud vajalikku. Teie ilmumine sellesse vaikellu on sündmus ja ei jää tähelepanuta. Kreeklane on külalislahke, siirelt sõbralik ja tahab loomulikult ka raha teenida - tavernipidaja lehvitab ja kutsub teid ligi. Minge kindlasti - te saate tõenäoliselt elu parima kreeka salati ja tzatziki, mis koos kerge veiniga maitseb nagu puhkus! Tulge TEZ Touriga avastama Kreeka saarte võlu ja ilu!

     

Populaarsed  Kreeka kuurordid

  

Iraklion on Kreeta pealinn ja suuruselt viies linn saarel. Peale selle on Iraklion sadamalinn, mille kaide ääres seisavad ka tänapäeval kõrvuti moodsate parvlaevadega traditsioonilised kaluri paadid. Iraklionis on Euroopa vanim ajalugu põimunud tänapäevaga. Linn pakub külastajale kahte erinevat poolt – kaasaegsete kaubanduskeskustega hästi haljastatud uuslinna ning põneva arhitektuuri, käänuliste tänavate, Veneetsia stiilis purskkaevudega vanalinna, mida endisaegadel ümbritsenud müüri säilinud osad viivad sadamabastionini. Veneetsia valitsusaegade tummaks tunnistajaks on ka Püha Markuse lõvi, mis kaunistab 16. saj. pärinevat kindluse fassaadi. Iraklioni üheks uhkuseks on kahtlemata ka linna südames asuv muljetavaldava kollektsiooniga arheoloogiamuuseum. Selles Vabaduse platsil asuvas hoones on eksponeerimist leidnud esemed alates Minose kultuurist kuni Rooma riigi ajastuni. Kuigi kaugel Iraklionist pole ka maailmakuulsa Knossose palee varemed. Knossos oli 4000 aasta eest tekkinud ja kogu Euroopa kultuuri hälliks saanud Minose riigi pealinn. Ammustel aegadel oli labürindina ehitatud paleel 5 korrust ja 1400 freskodega kaunistatud ruumi ning just selles palees olevat ka elanud Minotaurus – müütiline poolinimene-poolhärg, kellele toodi ohvriks saare kauneimaid noori inimesi. Huvilised saavad näha Sir Arthur Evansi väljakaevamiste tulemusi ning rekonstruktsioone. Tema teooriad tekitasid 20.saj. alguses palju vaidlusi, kuid ometi kaevas ta välja muljetavaldava palee kompleksi troonisaali, kuninglike eluruumide ja kõige muu sinna juurde kuuluvaga.

 

Madalate mägede, lõputute metsade ja hiite, kiviklibu- ja liivarandade kooskõla on teinud Korfust mitte üksnes populaarse, ent lausa Kreeka eliitkuurordi. Arvukad trendikad hotellid asetsevad üksteisest eraldatult, neile kuuluvad suured territooriumid ja erarannad. Viimasel ajal on kerkinud lisaks uusi hotelle koos SPA-keskustega. Tänu traditsioonilisele elulaadile, rohketele meelelahutustele (sh. veepark), huvitavale ekskursiooniprogrammile on Korfu imeline puhkusepaik!

Võimatu on meenutada kõiki legende ja müüte, mis on seotud Peloponnesosega. Peloponnesos on olnud paljude vallutajate meelispaiku. Kõik on jätnud siia oma jälje. Poolsaarel reisides võib leida paljudest paikadest veneetsiaaegseid kindlustusi, frankide poolt ehitatud losse ja kloostreid, Bütsantsi keisrite poolt rajatud arvukaid kirikuid. Peloponnesose loodus on imekaunis – tihedad okaspuumetsad, rohelised maalilised künkad ja pikad liivarannad. Siin saate nautida merelainete suminat ja romantilisi päikeseloojanguid. Puhkus Peloponnesosel sobib igale reisijale – nii lastega peredele kui ka romantilistele paaridele.

 

Aeg Rhodosel on justkui seiskunud ja tekib tunne, et Vanalinna sillutatud väljakul leiavad tänapäevani aset rüütliturniirid ning Lindose mäekünkal viivad preestrid läbi pidustusi Apolloni templis. Kõige soojema kliimaga saar Euroopas kostitab külalisi tihedate okasmetsade jaheduse, ojakeste vulina ja unikaalse loodusteose – Liblikate oruga. Külastades saart ootab teid ees tõeline reis Antiik- ja Keskaega.
Antiikse Hellase ajajärgul oli saarel tervelt kolm suurt ja väga jõukat linna – Ialyssos, Kamiros ja Lindos. Lisaks sõjalis-kaubanduslikule liidule otsustasid need kolm suurlinna ehitada ka ühise pealinna – Rhodose. Rhodose saart palistavad väikeste liivarandadega lahed ning kõrgel kaljutipus kõrgub iidne akropol, mida piiravad keskaegsed kindlusemüürid.
Saare läänerannikul asub piirkond Ialyssos – Ixia. Tegemist on ühe suurima kuurordiga, kuhu on koondunud enamik kõrgklassi hotelle. Rannad on enamasti kiviklibused. Justnimelt siin on püstitatud üks seismest maailmaimest – Rhodose koloss. Kõik algas kreeka väejuhi Demetriuse sissetungist saarele 50 000-pealise armeega. Linna piiramine kestis terve aasta. Peale teenitud võitu otsustasid rhodoslased vaenlase trofeed maha müüa. Saadud raha eest ehitati kuulus kuju jumal Heliose auks.